Minął sierpień, minął wrzesień, znów październik… i ta jesień…

Za nami już wrzesień – pierwszy miesiąc nauki szkolnej, pełen kolorowych liści
i spadających kasztanów.
Tegoroczny był dla nas bardzo hojny i przyniósł nam mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnie atrakcyjna była dla nas druga połowa września:
16 września razem z paniami Ewą i Asią byliśmy w Aquaparku w Kutnie, gdzie oddawaliśmy się wodnym szaleństwom. Zjeżdżalnia kamikadze, ruchome kamienie, ścianka wspinaczkowa, czy rwąca rzeczka super nas zrelaksowały i już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu do Kutna.
Ale to nie koniec tego wrześniowego tygodnia, bowiem w piękną, słoneczną sobotę
19 września dzięki zaproszeniu Pana Sylwestra Piędziejewskiego gościliśmy
w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Haliny i Henryka Wyrwów     w Holendrach, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach rzeźbiarsko- malarskich.
Pod okiem rzeźbiarza Grzegorza Ojrzyńskiego próbowaliśmy swoich sił w tworzeniu nowoczesnej rzeźby „Instalacja”. Nawet nie przypuszczaliśmy, że z papieru i taśmy klejącej mogą powstać tak ciekawe dzieła. Nam udało się stworzyć „ Taśmowe przeplatanki” i „ Crazy Spidermana”- zabawy przy tym było, co niemiara.
Po intensywnej pracy twórczej, posileni smacznym obiadkiem i pycha deserem, namalowaliśmy również najdłuższy obraz świata do którego inspiracją był pełen zieleni
i kolorowych kwiatów teren goszczącego nas gospodarstwa.
Tej cudownej soboty mieliśmy także okazję obejrzeć wystawę poplenerową
Sylwestra Piędziejewskiego oraz wysłuchać koncertu przygotowanego specjalnie dla nas przez młodych wykonawców Natalię Smyczyńską i Jeremiasza Ojrzyńskiego.
To było naprawdę niezapomniane spotkanie.

S__669C S__E69C S__E69C_2 S__A69C_1

Bardzo dziękujemy Panu Sylwestrowi Piędziejewskiemu za zaproszenie do tego cudownego miejsca, Panu Grzegorzowi za poprowadzenie ciekawych warsztatów oraz Pani Halinie
za serdeczną gościnność.

W ostatnią wrześniową sobotę26.09.b.r. tuż przed południem odwiedzili nas nasi Przyjaciele z Klubu Ośmiu w Gąbinie. Przybyli do nas w ramach realizacji projektu
„ Poczytaj mi wolontariuszu”. Wysłuchaliśmy czytanych przez wolontariuszki bajek
i wierszy: „Kopciuszek” , „ Brzydkie Kaczątko”, „ Okulary”. Był konkurs plastyczny
i zabawy z wolontariuszami.
Bardzo dziękujemy za sympatyczne sobotnie przedpołudnie i mile spędzony czas.
Zaś po południu zgodnie z tradycją naszej grupy, zorganizowaliśmy wspólnie
z Grupą Niezapominajki Święto Pieczonego Ziemniaka. Były kiełbaski, ognisko          i zabawy, a pieczone ziemniaki po prostu rozpływały się w ustach. Żałujemy tylko, że nasi Przyjaciele z Warszawy na czele z Panią Moniką Piątkowską – Malinowską nie mogli przybyć…:(

I to już koniec naszych wrześniowych wrażeń, ciekawe czy kolejne miesiące będą równie intensywne…?

A dla naszych Chłopców z okazji ich święta:
Dużo uśmiechów, a mało złości
Jak najmniej smutków, dużo radości
Długich wakacji moc słodyczy
Tego Wam koleżanki i panie z Grupy Słoneczka życzą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słoneczka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.