Wakacyjna wyprawa do Niemiec

imagesW dniach 25.06 – 30.06.2017r. jedenaścioro z nas przebywało w Landhof Liepe
z inicjatywy organizacji Ewangelickiego Dzieła Młodzieżowego i Opiekuńczego ( EJF ) w ramach polsko – niemieckiego projektu integracyjnego. Było to czwarte nasze spotkanie. Tym razem tematem były Prawa Dziecka. W ramach zajęć dowiedzieliśmy się więcej o swoich prawach, wykonaliśmy transparenty z ważnymi dla nas prawami. Integrowaliśmy sięz grupą młodzieży z Niemiec, poznawaliśmy język i kulturę. Staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać czas zajęć i czas odpoczynku. Wspólnie graliśmy w piłkę, siatkówkę, śpiewaliśmy przy ognisku. Dzięki Bergit, która grała na gitarze i Konradowi, który przygrywał na ukulele było naprawdę sympatycznie. Kolejną, dość ciekawą atrakcją ogniska było pieczenie ciasta z ” kija”. Zamiast nabijać na kij kiełbaskę, owijaliśmy kij ciastem drożdżowym i piekliśmy nad ogniem. Pieczone pianki też miały wielu amatorów  🙂

W środę byliśmy w parku rozrywki – Dinopark Germendorf w Oranienburgu. Mogliśmy karmić sarny, kozy, podglądać małpy, strusie, pawie, flamingi oraz całe mnóstwo innych zwierzaków. Wspięliśmy się na wulkan, by z wysoka podziwiać dinozaury, których było bardzo dużo – do wyboru i koloru. Niektóre były bardzo groźne  🙂  Po obiedzie zjedzonym na terenie dinoparku mogliśmy poodpoczywać na plaży i wykąpać się w jeziorku. W drodze powrotnej zrobiliśmy nawet małe zakupy.
W czwartek byliśmy w podnośni statków na kanale Oder- Havel w miejscowości Niederfinow. Podnośnia ta zaliczana jest do światowych cudów hydrotechniki i jest największym i najstarszym tego typu obiektem w Niemczech. Ma ona 94m długości, 60m wysokości, 27 m szerokości i pokonuje różnicę wysokości wynoszącą 36 metrów. Popłynęliśmy statkiem i dzięki podnośni mogliśmy wznieść się tak wysoko i podziwiać widoki. Było to super przeżycie. Obok tej podnośni budowana jest nowa.
Dzień zakończyliśmy dyskoteką i karaoke po polsku, niemiecku i angielsku. Jednak wszystko co miłe szybko się kończy i trzeba było wyjeżdżać do Polski. Zostaną nam miłe wspomnienia, znajomości i pamiątkowe zdjęcia oraz nadzieja na kolejny wyjazd do Niemiec.
Dziękujemy pani Kasi i Ani za wspólnie spędzony czas 🙂
Niebawem zamieścimy zdjęcia z naszej niemieckiej przygody, a tymczasem pozdrawiamy wakacyjnie : )
Krystian, Konrad, Lidka, Gosia, Kamil, Mateusz, Krystian, Magda, Karolina, Beata i Ania
oraz panie Halinka i Asia…. i pan Tomek, który dokumentował nasz pobyt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *