Znów październik i ta jesień… w KONICZYNKACH

Jesień

„Minął sierpień, minął wrzesień, znów październik i ta jesień

Rozpostarła melancholii mglisty woal.

Nie żałuję letnich dzionków, róż, poziomek i skowronków,

Lecz jednego, jedynego jest mi żal….”

Nadeszła kolejna pora roku a wraz z nią nastąpiły również zmiany w naszej gromadce, która aktualnie liczy czternaścioro młodych, energicznych i rozkosznych osób. Do naszego zespołu w październiku dołączyła trójka rodzeństwa: Oliwia, Kubuś i najmłodszy Mateuszek i już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Zwłaszcza chłopcy wspólnie z Alanem tworzą niezłą paczkę małych przyjaciół i wspólnie rywalizują w osiąganiu jak najlepszych wyników we wczesnoszkolnej nauce. Podobnie jak nieco starszy Paweł, który kontynuuje edukację w innej szkole i codziennie przynosi najlepsze oceny. Pozostali, członkowie naszej grupy, również chcą się zaliczać do grona kolekcjonerów „piątek i szóstek” i założyli sobie, że w tym roku to właśnie MY będziemy mieć najlepszą średnią grupy. Mamy nadzieję na wytrwałość, powodzenie i spełnienie naszych planów.

Niestety w naszym stadku nastąpiły też trochę smutniejsze zmiany. Opuściła naszą grupkę najstarsza nasza koleżanka Ola, która rozpoczęła samodzielne, dorosłe życie oraz trójka rodzeństwa: Kacper, Julia i Karolina, którzy zamieszkali w rodzinie zastępczej. Teraz nam ich brakuje, z czasem przyzwyczajamy się do nowych zmian, ale szczerze życzymy im samych słonecznych chwil, radości i spełnienia najskrytszych marzeń.

Ponad to życie toczy się pełną parą. Nasza koleżanka Natalia przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania i w tej uroczystości towarzyszył jej brat Alan.

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych mamy nadzieję odwiedzić groby naszych bliskich, ale również będziemy pamiętać o poległych bohaterach naszej Ojczyzny dzięki, którym my ocaleni możemy obchodzić 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koniczynki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *