Zaproszenie na Spotkanie Wigilijne „Kolęda łączy pokolenia”

Boże Narodzenie, to magiczne święta, doskonały czas, aby spędzić je wspólnie.

Zapraszam na Spotkanie Wigilijne pod nazwą „Kolęda łączy pokolenia”, do Zamku Gostynińskiego w niedzielę 18 grudnia br.

Wszyscy doskonale wiemy, że najwięcej przyjemności dają wspólne przygotowania do świąt. Dlatego będziemy piec pyszne pierniczki, przy kolędach śpiewanych wspólnie ze Scholą „Mocni w uchu” z parafii św. Marcina i chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oprawy muzyczną dopełni występ uczniów i nauczycieli z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Święta Bożego Narodzenia nie byłyby tak wyjątkowe bez pięknie wystrojonej choinki. Doskonałym miejscem, aby udekorować zamkowe świąteczne drzewka jest Fabryka ozdób choinkowych. Tam miłośnicy wykonywania łańcuchów i innych ozdób będą mieli pole do popisu.

Najważniejszą postacią podczas Bożego Narodzenia jest św. Mikołaj, to do niego będzie można pisać swoje listy z prośbami o wymarzone prezenty, siedzieć u niego na kolanach, bawić się z nim, czy też zrobić sobie zdjęcie.

Natomiast jeżeli ktoś nie zdążył kupić prezentów pod choinkę, może to naprawić zaopatrując się w nie na kiermarszu zorganizowanym przez Scholę Mocni w Uchu.

Święta Bożego Narodzenia, to czas obdarowywania. Otwórzmy nasze serca na potrzeby małej Amelki Borkowskiej, którą czeka przeszczep komórek macierzystych i rehabilitacja. Niech ta mała istotka poczuje, że Ją wspieramy w walce z ciężką chorobą.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na spotkanie wigilijne. Niech kolędy połączą pokolenia w naszym świątecznym Gostyninie.

Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Kalinowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Bez kategorii, Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.