„Zaczytani są wśród nas” – lubimy czytać!

W dniu 08.06.2016r. pedagodzy placówki plus wychowawca grupy Słoneczka wzięli udział w konferencji „Zaczytani są wśród nas. Kształtowanie kultury czytelniczej dzieci i młodzieży w rzeczywistości szkolnej” organizowanej przez płocki MSCDN na terenie obiektów Orlen Arena.

Prelegentami tej konferencji byli: Irena Koźmińska (na zdjęciu poniżej) prezez Fundacji ABC XXI, która przedstawiała idee czytania dzieciom codziennie, 20 minut od jak najwcześniejszych chwil do lat dorosłości.

20160608_111027     Zzaczytani_sciankafoto-6

Pan Profesor Grzegorz Leszczyński, w błyskotliwy sposób zaprezentował współczesną literaturę dla dzieci i młodzieży omawiając najważniejsze książki z tej kategorii z humorem i niezwykłą swobodą językową. Dodatkowy plus Pan profesor ma u nas za omówienie „Przybysza” Shaun Tana. Dzieło niezwykłe!

Natomiast pani Renata Kuryłowicz – Wydawca Firmy Albatross wypowiadała się na temat literatury popularnej jako szansy dla młodego czytelnika w sposób, naszym zdaniem kontrowersyjny. Uważa bowiem, że liczy się tylko to by książka nie była nudna i męcząca. Mamy odmienne zdanie 🙂

Ciekawą prelekcję zaprezentowała pani Kustosz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie na temat: Edukacja literacka w muzeum. Przedstawiając zasady działania tego szacownego muzeum.

Na zakończenie wręczono  tytuły Mistrza Promocji Czytelnictwa i odbyły się mini-warsztaty: Baw się czytaniem – czytaj z Lego.

Pomiędzy wykładami korzystaliśmy z możliwości podpatrzenia działań artystycznych, z możliwości rozmowy z księgarzami, czy zrobieniem sobie zdjęcia z ulubionym cytatem.

Konferencja była bardzo udana i inspirująca!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.