Szkolenie w ramach projektu „Skuteczny Ratunek”

serduszko

W dniu 31-go stycznia dzieciaki z naszych obu domów miały okazję uczestniczyć w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Były to bardzo interesujące zajęcia, ponieważ poszerzały umiejętności wychowanków o ratowanie ludzkiego życia z wykorzystaniem aparatu AED, znanego powszechnie pod nazwą defibrylatora. Propozycję zorganizowania w naszych domach powyższej akcji edukacyjnej otrzymaliśmy od Pani  Marioli Jóźwiak Węclewskiej z  Gostynińskiego Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości. Członkowie tej fundacji są pomysłodawcami wchodzącego w fazę realizacji projektu obywatelskiego mającego na celu zakup defibrylatorów do miejsc użyteczności publicznej w Gostyninie.  Wspólnie z Panią Mariolą zagościli w naszej placówce krakowscy ratownicy medyczni będący członkami  organizacji „Projekt AED”, która od lat wdraża program Publicznego Dostępu do Defibrylacji. W bardzo przystępny, profesjonalny  sposób przekazali oni dzieciom wiedzę teoretyczną i (co najważniejsze) praktyczną. Wychowankowie uczyli się obsługi defibrylatora z użyciem nowoczesnych manekinów do resuscytacji  z systemem wskaźników świetlnych symulujących przepływ krwi.  Na ręce Pani Marioli Jóźwiak Węclewskiej, reprezentującej  Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości pragniemy złożyć wielkie podziękowania za możliwość wzięcia udziału w powyższej akcji edukacyjnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: galeria1

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.