Święto pieczonego ziemniaka w Bratoszewie

W piękną słoneczną sobotę zorganizowaliśmy wspólnie z grupą Niezapominajek Święto pieczonego ziemniaka. W tym roku gościliśmy Anioły z Warszawy – Monikę, Izę i pana pilota Jarka z synem Piotrem. Smutno nam, że pani Monika Piątkowska – Malinowska nie mogła przybyć! Niestety- anioły też chorują… Pani Moniko życzymy powrotu do zdrowia!!!
Podjęliśmy naszych gości smacznym obiadkiem, kawą i …wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane upominki: kolorowe bransoletki, wiersz o aniołach, aniołki ozdabiane przez dzieci i bukiet jesiennych kwiatów. Wiktoria, Klaudia i Daniel odczytali wiersz napisany specjalnie dla Aniołów, w którym dziękujemy im za kolorowe ściany w pokojach i wyprawki szkolne!!! Następnie udaliśmy się na nasz piękny teren, by wspólnie rozpalić ognisko przygotowane przez Andzię i jej pomocników. Kiedy zapłonął ogień siedliśmy wokół, by posłuchać jak Piotr gra na gitarze. Lidka przeczytała nam bajkę o ziemniaku, młodsze dzieci ochoczo brały udział w konkursach…śmiechu było wiele, kiedy trudno było trafić ziemniakiem do ruchomego celu…Dziękujemy Konradowi za pomoc w prowadzeniu konkursów. Każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę. Dodatkową atrakcją naszej imprezy były cudownie czerwone, smaczne jabłka z naszego sadu…pychota. Najważniejszym punktem naszego święta była ziemniaczana uczta…Pieczone ziemniaki smakowały wybornie, kiełbaska z ogniska też była apetyczna, zwłaszcza z keczupem i suróweczką. Na deser były słodycze i słodkie napoje. Dziękujemy pani Dyrektor za wspólne chwile przy ognisku i tyle pyszności na stole.
Pan Jarek jak zawsze przywiózł samochody, którymi młodsi mogli posterować! Super zabawa!
To był bardzo sympatyczny, ciepły dzień. Dziękujemy naszym zacnym gościom za przybycie i spędzenie z nami czasu. Mamy nadzieję, że za rok w Bratoszewie również zapłonie ogień…
Pozdrawiamy!
Słoneczka:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słoneczka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.