Święto latawca w Płocku

Od wielu lat w pierwszy weekend października Aeroklub Ziemi Mazowieckiej organizuje spotkanie pasjonatów lotnictwa. Uczestnicy starają się „zdobyć” niebo swoimi latawcami. Samodzielnie wykonane, kolorowe latawce sprawiły, że z przyjemnością 01.10.17 r. patrzyło się w bezchmurne niebo i podziwiało profesjonalnie wykonane przez uczestników latawce. W tym roku do grona konkursowiczów z naszego domu dołączyli: Kamil, Magda i Zofia.

Wcześniej przez miesiąc pod kierunkiem panaWłodzimierza Rosińskiego młodzież ta pracowała nad konstrukcją i finalnym wykonaniem własnych, autorskich latawcy. W czasie konkursu pod uwagę brana była ocena statyczna latawca, jego wygląd zewnętrzny, estetyka wykonania i oryginalność zdobień. Ponadto zwracano uwagę na jakość lotu latawca i ewentualne efekty specjalne.

Magda w kategorii latawiec płaski młodzik zajęła I miejsce, Zosia III miejsce.

Kamil w kategorii junior osiągnął najlepszy wynik i zajął I miejsce.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pana Włodzimierza Rosińskiego za przygotowanie naszej młodzieży do udziału w konkursie. Dziękujemy także organizatorom – Aeroklubowi Ziemi Mazowieckiej za fantastyczną atmosferę i przyjęcie naszych dzieci do ligi pasjonatów lotnictwa. Gratulacje dla Magdy, Zofii i Kamila – wytrwałość i samodyscyplina pozwalają na osiąganie sukcesów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *