Słoneczny Dzień Dziecka w Bratoszewie

3 czerwca na zielonych terenach Bratoszewa świętowaliśmy Dzień Dziecka. Razem z nami obecni byli przedstawiciele Powiatu Gostynińskiego: p. Wicestarosta Jan Krzewicki oraz przewodnicząca Rady Powiatu p. Osowicz – Szewczyk

Naszym wychowankom zaprezentował się Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca im. Miry Ziemińskiej – Sygietyńskiej z Łącka, śpiewając i tańcząc piosenki ludowe. Wszyscy byli zasłuchani i gorąco oklaskiwali ten występ. Bardzo Dziękujemy!

DSCF9662     DSCF9671

Następnie umilali nam czas animatorzy z „Magoia”: były wyścigi rowerów, bańki mydlane, szczudła, budowle z klocków, koniki oraz wielka kula do poruszania się po zielonym terenie. Bardzo dziękujemy!

DSCF0013       DSCF9815

Zawitała do nas też Straż Pożarna i zaprezentowała swój sprzęt, umiejętności. Strażacy pokazywali m.in jak pomagać osobom wymagającym wsparcia w sytuacji zasłabnięcia. Jak widać na zdjęciach zabawa była wyjątkowa.

Dziękujemy strażakom i Komendantowi bryg. mgr inż. p. Romanowi Kossobudzkiemu!

W trakcie zabaw i prezentacji mogliśmy wspólnie pośpiewać karaoke pod wodzą Konrada oraz przebrać się w atrakcyjne stroje w „Foto Budce”.

DSCF0149                 DSCF0210

DSCF9870     DSCF0042

W ramach bezpiecznych wyścigów rowerów, pod okiem policjanta, wychowankowie mogli utrwalać znajomość ruchu drogowego.

Dziękujemy Komendantowi Powiatowej Komendy Policji w Gostyninie mł. insp. p. Z. Włodkowskiemu!

W między czasie dzieci mogły skorzystać z propozycji malowania twarzy, oferowanej przez jedną z najstarszych wychowanek Łucję.

DSCF0270     DSCF0005

Na zakończenie pojawiły się na naszym terenie pojazdy „Strefa 126p”. Wychowankowie z przyjemnością je oglądali i korzystali z możliwości zatrąbienia i poruszania kierownicą. Dziękujemy Orlen Arena S.A!

DSCF0304    DSCF0314

I w ten sposób Dzień Dziecka w Bratoszewie dobiegł końca…

Szczególne podziękowania należą się: firmie Dubielak – za bułki słodkie, pączki i kajzerki. Cukierni Ozdowscy za ciasto. Hurtowni Tomex za lody. PolCurtowi za słodycze i Firmie Masarnia za kiełbasę na grilla. Anonimowemu sponsorowi za sfinansowanie działań animatorów z Magoia. Bardzo, w imieniu swoim i przede wszystkim dzieci dziękujemy!!!! Polecając się na przyszłość 🙂

Organizatorzy: wychowawcy i dzieci grup Niezapominajek i Słoneczek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.