Listopadowe zmagania Słoneczek z codziennością…

Listopadowe dni często powodują spadek nastroju, przygnębienie, smutek. Trudniej nam się wstaje do szkoły, pracy…narzekamy na zmęczenie i z utęsknieniem wyglądamy Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci marzą już o pachnącej choince, Mikołaju, prezentach… i dniach wolnych od szkoły. Obecnie w naszej grupie przeżywamy trudne chwile, borykamy się z problemami, których nie da się szybko i bezboleśnie rozwiązać. Staramy się pomóc tym, którzy się pogubili, wspierać tych, którzy mają potrzebę realizowania pasji i być przy każdym potrzebującym naszej uwagi i zrozumienia. Wierzymy, że wspólnie damy radę przetrwać te trudne chwile.
Jak wiadomo na nudę, smutek i przygnębienie najlepszym lekarstwem jest działanie. Staramy się zapełnić naszym wychowankom czas wolny. Pierwszym i bardzo miłym zadaniem było napisanie listu do Mikołaja. Dzieciaki prześcigały się w ozdabianiu listów i długo rozmyślały nad wyborem wymarzonego prezentu. Mamy nadzieję, że Mikołaj doceni starania dzieci i obdarzy ich wspaniałymi upominkami. Jedno możemy Wam zdradzić – Mikołaj nigdy o nas nie zapomina i spełnia nasze marzenia oraz jest bardzo wyrozumiały, czyli „cudownie zapomina”, że czasem byliśmy troszkę niegrzeczni. Kolejnym zadaniem było wykonanie grupowego plakatu pt. „ Papierosom mówimy nie” na konkurs ogłoszony przez Samorząd. Wcześniej Samorząd zorganizował pogadankę pt. „ Palenie jest słabe – ja nie palę”. Teraz przygotowujemy się do kolejnego konkursu Samorządu na wykonanie ulubionej kolędy. Takie zadania integrują naszą grupową społeczność. W tym roku wspólnie z grupą Niezapominajki przygotowujemy inscenizację Jasełek. Wystąpimy przed dużą publicznością, więc musimy być perfekcyjnie przygotowani. Mamy ogromną tremę, ale to chyba dobry znak.
Ponadto przygotowujemy kartki świąteczne na konkurs organizowany przez Wojewodę Mazowieckiego i po cichutku liczymy na wygraną. Wykonujemy także kartki świąteczne i upominki dla naszych Przyjaciół i darczyńców, aby podziękować im za dobre serce i przyjaźń. W zeszłą sobotę Bartek uczestniczył w VIII Turnieju Tenisa Stołowego w Lubieniu Kujawskim i zajął tam VI miejsce – gratulacje. Aktualnie przygotowujemy się do udziału w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w  GCE w Gostyninie i już się nie możemy doczekać, bo turniej należy do naszych ulubionych.
27 listopada fantastycznie bawiliśmy się podczas Magicznego Wieczoru Andrzejkowego organizowanego przez Samorząd Domu. Było cudownie, bo gościliśmy naszych Przyjaciół z Zespołu Szkół w Zduńskiej Dąbrowie, a z nimi zabawa jest zawsze wspaniała. Były wróżby, zabawy i pyszności przygotowane przez młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy. Gwiazdą i atrakcją wieczoru był DJ MACEK, czyli Andrzej i Rafał i super muzyka z niesamowitymi efektami świetlnymi i dymnymi. Wieczór był udany i niezapomniany, a wróżby pomyślne.
Przed nami dużo pracy przy inscenizacji Jasełek, ale też musimy pamiętać o naszych codziennych obowiązkach, odrabianiu lekcji, poprawianiu ocen w szkołach. Uczestniczymy w zajęciach pozalekcyjnych w szkole oraz w zajęciach kółka sportowego i kulinarnego w naszym Domu. Znajdujemy czas na układanie puzzli, kolorowanie, wyjścia do kina na piątkowe seanse, grę na gitarze, gry planszowe i inne przyziemne sprawy takie jak pranie i prasowanie.
Za parę dni grudzień, a jak grudzień to… świąteczne zamieszanie, ale o tym napiszemy za miesiąc!

Pozdrawiamy!

Słoneczka!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słoneczka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.