Listopadowe wieści

Listopad był miesiącem obfitującym w różne wydarzenia. Jednym z ważniejszych były uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dużo działo się w szkołach, ale my też nie zapomnieliśmy o tym ważnym wydarzeniu. Przygotowaliśmy we współpracy z Samorządem Domu własnoręcznie zrobione flagi biało- czerwone, kotyliony i tematyczne rysunki.  Śpiewaliśmy również hymn. Było bardzo nostalgicznie. Przygotowaliśmy także gazetkę z tej okazji. Członkowie Samorządu opracowali test o Polsce, który weryfikował wiedzę na temat naszej ojczyzny. Niektóre pytania były naprawdę trudne.  Warto było go jednak rozwiązać, bo czekały na nas słodkie nagrody.

Były zawody w tenisa stołowego w Lubieniu Kujawskim. Jak zwykle świetna impreza sportowa. Był wyjazd do Warszawy i gotowanie z panem Maciejem Majewskim, szefem kuchni warszawskiego hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

A jak listopad to Andrzejki i dyskoteki w szkołach i Starej Betoniarni, no i oczywiście wróżby, które tym razem przeprowadził w obu domach samorząd. Ciekawe czy się spełni to co nam się wywróżyło???

W tym miesiącu nasz najmłodszy grupowy wychowanek skończył roczek. Chłopak rośnie jak na drożdżach i już chce się z nami bawić. Panie kucharki przygotowały z tej okazji  tort, ale jaki? Prawdziwe cudeńko. Ogromne auto z kołami, wycieraczkami i światełkami
z kremu. Po prostu cudo. Byłe świece, prezenty, goście i życzenia.

Niech nam żyje sto lat!

Teraz powoli wchodzimy w nastrój świąteczny, myślimy nad tegorocznymi prezentami, bo  Mikołaj pytał się już, co wymarzyliśmy sobie pod choinkę. Pomysłów na prezenty mamy dużo, gdyż w tym roku byliśmy bardzo grzeczni, ale jeden mamy wspólny. To komputer lub laptop dla całej grupy. Ucieszyłby nas również używany. Mamy nadzieję, że jakiś Mikołaj przeczyta nasze życzenie i może je spełni.

Pozdrawiamy: Gwiazdeczki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gwiazdeczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *