Ferie, ferie i po feriach…

Witamy serdecznie po feriach!!!

Drugi tydzień ferii, podobnie jak pierwszy, minął nam bardzo szybko – niestety, ale i bardzo ciekawie. W poniedziałek 4 lutego, w związku z obchodzonym na całym świecie 5 lutego, Dniem Bezpiecznego Internetu ( DBI) odbyło się w naszym domu spotkanie                           z przedstawicielem KPP w Gostyninie mł. asp. Krzysztofem Olszarem i specjalistą od bezpieczeństwa w sieci panem Piotrem Kosińskim. Podczas spotkania nasi podopieczni zapoznali się z zagrożeniami płynącymi z codziennego korzystania z zasobów internetowych. Ponadto pan Paweł podzielił się  z dzieciakami swoją wiedzą z zakresu najskuteczniejszych form zapobiegania przestępczości internetowej. To spotkanie zaliczamy do interesujących, podobnie jak spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na drodze, które odbyło się 6 lutego w naszym domu. Dzięki trzem miłym uczennicom z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie i dobrze nam już znanemu przedstawicielowi KPP w Gostyninie mł. asp. Krzysztofowi Olszarowi nasi podopieczni  przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Wiedza przekazana           w ciekawy sposób podczas wspólnej zabawy zapewne na długo zapadnie  w pamięci dzieci     i przyda im się w drodze do szkoły.

Oprócz tych spotkań dzieciaki korzystały z naszego miejskiego basenu, ale także siedmioro wychowanków z panią Agnieszką wybrało się w czwartek 7 lutego na wycieczkę do Aquaparku w Kutnie, żeby tam aktywnie spędzić czas. Wrócili bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że po przyjeździe czekały na nich świeżutkie, pachnące pączki. Tak, tak z okazji Tłustego Czwartku nasze panie kucharki Ania i Grażynka upiekły całą górę pysznych, wielce kalorycznych pączków. Jest taki przesąd, że tego dnia należy zjeść przynajmniej jednego pączka, żeby zapewnić sobie szczęście. W przypadku naszych dzieciaków nie sądzimy, żeby na jednym pączku się skończyło .

Ponadto nie nudziliśmy się wcale, gdyż nasze panie przygotowały dla nas wiele ciekawych propozycji: wypieki różności z masy solnej, zabawy w teatrzyk, spacery, maraton filmowy    w Sali multimedialnej. Wiele czasu poświęciliśmy na przygotowanie kreacji na bal karnawałowy, który odbył się 12 lutego. Ale o tym jak było na balu, w tym roku przygotowanym przez grupę GUMISIE i panie Anię, Wiolę i Magdę, napiszemy w kolejnej notatce. Podsumowując należy podkreślić, że ferie były udane, a bal był wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Tak pomysłowej i odlotowej imprezy dawno nie było               w naszym domu. I o to chodzi!!! Pozdrawiamy wszystkich WALENTYNKOWO                       i zapraszamy do odwiedzin naszej strony!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.