Dzieci z Bratoszewa z wizytą w Zamku Gostynińskim.

17852178561786917867

17870

W dniu 27 stycznia chętne dzieciaki z grupy Słoneczka i Niezapominajki wraz paniami Asią i Ewą wybrały się do Zamku Gostynińskiego. Niezwykle ciepło powitała nas Pani prezes Agencji Rozwoju i Promocji „Zamek” Sp. z o. o Aleksandra Balcerzak i oprowadziła po zamku przybliżając historię obiektu.
Dzięki uprzejmości Pani prezes mogliśmy obejrzeć nie tylko część historyczną, ale także hotelową. Niektórzy z nas chętnie by się wprowadzili do tego pięknego Zamku;)
Po zakończeniu zwiedzania, wszystkich czekała niespodzianka, którą było spotkanie z fotografem przyrody Marcinem Nawrockim, członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, współpracującym z gostynińskim zamkiem. W specjalnie przygotowanej salce, w której odbyło się spotkanie zostaliśmy poczęstowani słodkościami i owocami.

Pan Marcin Nawrocki opowiedział nam o swojej pasji, która trwa już od 15 lat, a jest nią fotografowanie przyrody. Przedstawił przepiękne zdjęcia i prezentacje własnego autorstwa. Pan Marcin od lat, fotografuje dzikie zwierzęta, co wymaga ogromnego poświęcenia i cierpliwości. Dużo czasu spędza w specjalnie przygotowanych czatowniach, czekając godzinami na zwierzęta. Pierwszym drapieżnikiem, którego udało mu się sfotografować, był orzeł bielik. Ten piękny ptak, stał się jego znakiem rozpoznawczym w świecie fotografii przyrody.
Wzbudzające zachwyt wszystkich fotografie wykonywane były na terenie Polski i za granicą, podczas podróży oraz specjalnie organizowanych plenerów fotograficznych. Jednak najpiękniejsze kadry Marcin Nawrocki uchwycił, przebywając sam na sam z przyrodą. Szczególnymi miejscami, w których szuka inspiracji są parki narodowe i krajobrazowe.
Po pokazie dzieci mogły włączyć się w dyskusję o przyrodzie, a także uzyskać odpowiedzi na pytania zadawane panu Marcinowi. W nagrodę fotograf obdarował wszystkich kubkami z orłem. Pani prezes również obdarowała nas kubkiem z zamkiem i poprosiła o rysunki upamiętniające tę wizytę.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a my wróciliśmy pełni wrażeń po wyjątkowej wizycie w Zamku Gostynińskim.
Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Aleksandrze Balcerzak za umożliwienie zwiedzania Zamku, ciepłe i słodkie przyjęcie i zorganizowanie spotkania z fotografem przyrody Panem Marcinem Nawrockim!
Składamy podziękowania również Panu Marcinowi Nawrockiemu za ciekawe opowieści o swojej pasji, piękne zdjęcia i pamiątkowe kubki!!!
Podziękowania należą się także pani Marii Ziętek za legendę o żabie :), zdjęcia dokumentujące naszą wizytę i informacje, z których pozwoliliśmy sobie skorzystać przy opracowaniu tej notatki!
Serdecznie pozdrawiamy!

Wizualny obraz naszej wycieczki można znaleźć na stronie:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słoneczka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.