Ciepło coraz cieplej

słoneczko

       Jak miło budzić się o poranku i witać się z promieniami słońca…… zabrzmiało poetycko??? I słusznie, bo mamy dobre nastroje, wielkimi krokami bowiem zbliżają się

WAKACJE

          Ale zanim one, to trochę relacji z tego co się wydarzyło w naszej grupie:
Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo czasu spędziliśmy na nauce, ale głównym jej celem była – poprawa ocen- oj , nie wszystkim się udało – będą poprawki
nauka
ale o tym cicho – sza.

         Wdrażamy się do aktywnie spędzanego czasu w okresie wakacji, jedni uczestniczą w spływach kajakowych , chodzi tu o Dominika, który ze swoją klasą był na takowym spływie w Szwecji ( koło Wałcza ), dał radę i wrócił do nas cały i zdrowy.
spływ

        Reszta grupy, żeby nie być gorszą bardzo często brała udział w wycieczkach rowerowych, pokonywaliśmy wieeele kilometrów,

wycieczka rowerowa

poznawaliśmy najskrytsze zakątki naszej okolicy, czasami nawet udało nam się znaleźć jakiś zabłąkany sklepik, gdzie lody smakowały pysznie …..

naklejka-czekoladowe-lody-na-patyku-1629mniam mniam…..

Wygrzewając się w promieniach słońca zastanawiamy się czy Rafał nie chce od nas uciec???

rafał
bo cały czas ćwiczy bieganie, a co najważniejsze odnosi w tej dyscyplinie ogromne sukcesy, oto co pisze o nim lokalna prasa:

„Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe „ Sprawni Razem” promuje i popularyzuje sport jako niezwykle ważny element aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Stowarzyszenie organizuje wiele atrakcyjnych imprez sportowych.
(…) w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych „Sprawni Razem” w Ostrzeszowie. (… ) Rafał Marciniak zajął III miejsce w kategorii chłopców do lat 16 na dystansie 2000m.
Uczniowie od wielu miesięcy trenowali pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Pana Marcina Nowickiego. Dążenie do osiągnięcia sukcesu, niezwykła wola walki, wytrwałość, cierpliwość i chęć sprawdzenia własnych możliwości, wielokrotnie wygrywały ze zmęczeniem czy niekorzystną aurą. W drodze na szczyt, naszych bohaterów wspierali wszyscy rówieśnicy pracownicy Ośrodka. Ogromne emocje towarzyszyły zarówno walczącym o medale, jak też całej społeczności szkolnej oczekującej na wyniki. Dziś jesteśmy dumni z historycznego sukcesu naszych wychowanków.
Starosta Gostyniński Pan Tomasz Matuszewski osobiście wręczył młodym biegaczom nagrody. W sposób niezwykle ciepły i serdeczny gratulował osiągniętych wyników.
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba być pewnym, że ma się do czegoś talent. Nasi młodzi sportowcy udowodnili, że osoby niepełnosprawne także odnoszą znaczące sukcesy, sukcesy które dodają im odwagi, determinacji, czynią ich życie w pełni wartościowym i szczęśliwym. Niepełnosprawny człowiek nie jest osobą w inny sposób niż pozostali.
Młodzi sportowcy ze szkoły specjalnej nadal trenują. 12 maja wyjadą do Otwocka, by walczyć o kolejne sukcesy, tym razem w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w lekkoatletyce, w konkurencjach biegowych”

rafał iii
Natomiast w Gostynińskim Biegu Zamkowym nasz Rafał zajął
I MIEJSCE

puchar

Wszyscy ogromnie mu gratulujemy – tak trzymaj Rafał !!!!

A teraz zamiast siedzieć przed komputerem idziemy ćwiczyć swoją tężyznę, aby móc w lato pokazać swoje umięśnione ciała.
Już mamy pierwsze efekty

mięśnie

Do kolejnego przeczytania

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *