Byliśmy na wystawie „Co roku Rykowisko” w MCK Gostynin

W dniu 07.12.2017 r. grupa wychowanków z placówki na Bratoszewie była razem z pedagogiem na wernisażu wystawy „Co roku Rykowisko” organizowanej na terenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie w Galerii im. Pawła Tencera  przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Płocku oraz Komisja Kultury i Promocji Okręgowej Rady Łowieckiej w Płocku . Składa się na nią 35 wielkoformatowych fotoobrazów. Autorem jest Andrzej Wierzebieniec, specjalizujący się w fotografowaniu przyrody. Andrzej Wierzbieniec jest dziennikarzem czasopisma „Łowiec Polski”, fotografikiem, miłośnikiem przyrody, myśliwym.

Pan Andrzej Wierzbieniec ponadto na sali kinowej zaprezentował swój film „Rykowisko” oraz „Jak fotografować” w formie slajdowej.

Na scenie w sali kinowej wystąpił także Tomasz Maliński, który zaprezentował pokaz „Szlachetnej sztuki wabienia jeleni” . Tomasz to wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy tej nie codziennej profesji. Na co dzień leśniczy, doświadczony myśliwy i wabiarz , członek Klubu Wabienia Jeleni.

Całość poprowadzili Bogusława i Bogusław Bauerowie.

Po wernisażu, filmie, slajdach przyszedł czas na poczęstunek. To było miłe zwieńczenie wieczoru 🙂

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Niezapominajki, Nowości, Słoneczka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Byliśmy na wystawie „Co roku Rykowisko” w MCK Gostynin

  1. Magdalena Adamczyk pisze:

    Szanowni Państwo,
    Jestem przeciwna propagowaniu „kultury” myślistwa, łowiectwa wśród dzieci i młodzieży. Jestem zdania, że znacznie korzystniej dla rozwoju dzieci jest budzić w nich empatię i współczucie wobec zwierząt. „Szlachetna sztuka wabienia jeleni” w celu ich uśmiercenia to chyba jakiś smutny żart.

    z poważaniem,
    Magdalena Adamczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *